Még jegyezhető a slágertermék, ami 30%-os hozamlehetőséget kínál 2 évre – ráadásul dollárban

A technológiai szektor globális nagyágyúiba történő befektetés aligha rossz ötlet manapság, főleg, ha még a techcégek részvényeinek zuhanása esetén is kereshetünk évi 15 százalékos hozamot – méghozzá dollárban. Doernbrack Svent, az SPB Befektetési Zrt. vezérigazgató helyettesét kérdeztük, aki a hazai privátbanki ügyfelek körében egyre elterjedtebb certifikátok nagyköveteként vált ismertté a magyar befektetési piacon, és most egy újabb termékre hívja fel a dollárban megtakarítani szándékozó ügyfelek figyelmét. 

Bár már itthon is egyre gyakrabban lehet hallani a certifikátokról, érdemes röviden összefoglalni, miben térnek el ezek például a részvényektől vagy a kötvényektől.

A legfontosabb, hogy egy certifikátba történő befektetéssel nem kell egy egyedi részvény vagy kötvény kockázatát vállalniuk a befektetőknek. Elsősorban tehát azoknak ajánlható egy certifikát, akik az alacsony kockázat (és az azzal járó kisebb hozam), illetve a magasabb hozamot kínáló, viszont kockázatosabb tőzsdézés között keresnek átmenetet. A certifikátokkal a mögöttes termékek akár jelentősebb csökkenése esetén is megőrizhető a befektetett tőke, és egy jól megválasztott konstrukcióval még a hozamról sem kell lemondaniuk a befektetőknek. Az SPB Befektetési Zrt. ügyfelei 2022 óta már több mint húsz különböző certifikátba fektethettek be – ráadásul már több termék is lejárt, és komoly hozamot termelt számukra.

Például mekkora hozamot lehetett elérni ezekkel?

Pár hete járt le a Citigroup által két éve szeptemberben kibocsátott termékünk. A tőke- és hozamvédett certifikát középpontjában a klímaváltozás és a zöld befektetések, a fenntartható fejlődés álltak. A forintalapú termék rendkívül alacsony kockázatú volt, ugyanis a certifikát mögöttes indexének teljesítményétől függetlenül minimum a befektetett tőke 108 százalékának visszafizetésére számíthattak a befektetők. A kedvező piaci környezetnek köszönhetően ráadásul két év alatt összesen 24 százalékos hozamot produkált a certifikát, miközben a mögöttes index csupán 12%-os emelkedést ért el.

Most egy újabb certifikátot kínálnak jegyzésre, ez mibe fektet?

Az euróövezet legnagyobb kereskedelmi bankja, a francia BNP Paribas által kibocsátott dolláros certifikátunk mögöttes részvényei a technológiai szektor globális nagyágyúi. Az Amazon, a Meta – amely a Facebookot, az Instagramot és a WhatsAppot működteti – és a Microsoft a tavaly átlagosan 75 százalékkal emelkedő Csodálatos Hetek néven ismert big tech részvénycsoport tagjai. Ezek mellett egy kevésbé ismert, ám annál jelentősebb cég az új certifikátunk negyedik mögöttes részvénye, ez a világ chipgyártásának európai királya, a holland ASML.

Miért pont erre a szektorra esett a választásuk?

Olyan iparágat kerestünk, amiben hosszú távon hiszünk, és amely az opciós árazás alapján vonzó hozammal rendelkezik jelenleg, így esett a választásunk a technológiai óriásokra. A korábbi elemzői várakozások szerint egyébként a techcégek haszonélvezői lehetnek a Trump-érának. Egyébként, ha megnézzük az említett négy részvény árfolyamának alakulását az amerikai elnökválasztás óta eltelt bő egy hétben, azt láthatjuk, hogy mindegyik 2-4 százalékkal emelkedett az elmúlt napokban, tehát már az első reakciók is rendkívül pozitívak.

Milyen hozamot kínál az új certifikát?

A 15% Technology Express 2024/11 USD névre hallgató certifikátunk futamideje maximum két év, és a termék 15 százalékos éves hozamlehetőséget kínál. Ahogy mondtam, a futamidő maximum két év lesz, ugyanis a certifikát a négy részvény teljesítményének függvényében 9 hónap elteltével, majd ezt követően negyedévente visszahívásra kerülhet, amennyiben mind a 4 részvény az indulási ár fölött van – ebben az esetben a tőkéjükön felül a 15 százalékos évesített hozam időarányos része jár a befektetőknek. Az ügyfelek tehát akkor járhatnak a legjobban, ha csak az indulástól számított két év múlva kerül visszahívásra a termék, ebben az esetben ugyanis összesen 30 százalékos hozamlehetőséggel számolhatnak a teljes futamidőre – méghozzá dollárban.

Fontos tudni, hogy ez a termék nem kínál tőkevédelmet: ha a futamidő végére bármely említett részvény árfolyama több mint 40 százalékkal esik, akkor a befektetett tőke ezen részvény teljesítményének arányában kerül majd visszafizetésre. Ha viszont egyik papír sem esik 40 százaléknál többet, akkor – mint már említettem – a tőkén felül 15 százalékos évesített hozammal kalkulálhatnak a befektetők.

Meddig tart a certifikát jegyzése, és minimum mekkora összeget érdemes befektetni? 

A termék jegyzési ideje november 22-ig tart. Célszerű minimum 10 ezer dollárt befektetni a certifikátba, azonban a jegyzés kezdete óta befektetett átlagos összeg eléri a 25 ezer dollárt, sőt, előfordult 100 ezer dolláros befektetés is.

Kérdés, érdeklődés esetén örömmel állunk szíves rendelkezésére!

Doernbrack Sven
vezérigazgató-helyettes

m: +36 20 275 1756
t:   +3614832614
e:  

LinkedIn

Előző bejegyzés
Következő bejegyzés

Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'imagick.so' (tried: /opt/alt/php82/usr/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20220829/imagick.so (libMagickWand-6.Q16.so.7: cannot open shared object file: No such file or directory), /opt/alt/php82/usr/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20220829/imagick.so.so (/opt/alt/php82/usr/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20220829/imagick.so.so: cannot open shared object file: No such file or directory)) in Unknown on line 0